*جزیره کوچک زیبای من...*
 
نويسندگان
لینک دوستان

می گویند در کشو ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع داروها را استفاده کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود. وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده دید .

وی به راهب مراجعه کردو راهب پس از معاینه به وی پیشنهاد داد که مدتی به هیچ رنگی جز رنگ سبز نگاه نکند .

پس از بازگشت از نزد راهب ، او به تمام مستخدمین خود دستور داد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با رنگ سبز رنگ آمیزی کنند. همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض کرد. ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آمد را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر داد و البته چشم دردش هم تسکین یافت .

مدتی بعد مرد میلیونر برای تشکر از از راهب وی را به منزلش دعوت کرد. راهب که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد شد متوجه شد که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز بر تن کند .

 پس از تعویض لباس راهب از مرد میلیونر پرسید:" آیا چشم دردتان تسکین یافته؟"

 مرد ثروتمند از او تشکر کرد و گفت:"بله. اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته ام."

مرد راهب با تعجب به مرد ثروتمند گفت:"بالعکس این ارزانترین نسخه ایی بود که تاکنون تجویز کرده ام. برای مداوای چشم دردتان ،تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.برای این کار نمی توانی تمام دنیا را تغییر دهی، بلکه با تغییر دیدگاه و یا نگرشت می توانی دنیا را در کام خود درآوری."

[ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ ] [ aseman ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

از نفس خودم جداییم ده یا رب/و از قید خودم رهاییم ده یا رب× بیگانه ز آشنای خویشم گردان/یعنی به خود آشناییم ده یا رب ××××××××××××××××××××××××
موضوعات وب
امکانات وب

دریافت كد ساعت
Alatash.com , پخش زنده از حرمین شریفین!